Hakkımızda

YORUM Otomasyon Malzemeleri San. ve Tic. A.Ş.; 8 Kasım 1991 tarihinde başlangıç tarihleri 1985’e kadar uzanan elektrik ve otomasyon malzemeleri ithalat ve satışını yapan 3 firmanın birleşmesi ile limited şirket statüsünde kurulmuştur. İlk kuruluşu sırasında genellikle elektromekanik ürünleri ile bilinen Crouzet Automatismes ile değişik sensör türleri ve encoder üreten Selet Sensor’ün temsilciliğini üstlenen şirketimiz, zamanla gerek bu firmaların ürün yelpazesini genişletmesi, gerekse yeni edinilen temsilcilikler ile komple çözümler sunabilir hale gelmiştir. Birçok otomasyon ürünü Türkiye’de ilk defa firmamız tarafından pazara sunulmuştur. Satışını yaptığı ürünlerin büyük bölümünün katalog ve teknik dökümanlarını Türkçe olarak kullanıcılarına sunan Yorum bu konuda da Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiştir.

İş hayatına komponent türü malzeme satışı ile başlayan Yorum, 2001 yılında Unitronics firmasının Türkiye tek temsilcisi olma hakkını elde etmiştir. Unitronics; HMI ve PLC’yi tek kutuda birleştiren ürünleri O’PLC adıyla üretmektedir. Son derece yenilikçi bir firma olan Unitronics, ürün çeşitlerini sürekli arttırırken ücretsiz olan programlama yazılımını da güncellemektedir. Bu gelişmeler sonucunda bugün satış yelpazemiz minyatür mikro-anahtarlardan başlayarak yüzlerce giriş çıkışlı PLC ve radyo dalgalı kumanda sistemlerini kapsamaktadır. Kuruluşumuz makine ve tesis otomasyonunda anahtar teslimi çözümler sunmakta, malzeme satışı yanında tasarım, mühendislik, yazılım gibi hizmetleri de vermektedir.

Kuruluşumuz 05.09.2005 tarihinde anonim şirket statüsünü almıştır.

2005 yılı Ekim ayında radyo dalgalı kumanda üreticisi Hetronic International; Yorum’u Türkiye ve Ortadoğu’dan sorumlu partner olarak seçti. İmzaladığımız anlaşma sayesinde kuruluşumuz Hetronic Türkiye adını kullanma hakkını elde etti. Hetronic Türkiye olarak başta beton pompası üreticileri olmak üzere inşaat sektöründe faaliyet gösteren imalatçılara malzeme temini, montaj, programlama ve teknik servis hizmeti sunmaktayız.

YORUM Otomasyon A.Ş, hemen hemen tümü RoHs uyumlu olan uluslar arası kalite belgelerine sahip ürünler, her türlü programlama ve teknik destek hizmeti verebilen mühendislik kadrosu ile makine imalatçıları ve sanayimizin gereksinimlerine cevap vermektedir.